گجت های هوشمند

در حال نمایش 11 نتیجه

۱,۹۹۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
ناموجود
۷۸۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
ناموجود

گجت هوشمند چیست؟

گجت هوشمند در واقع یکی از انواع گجت و یک دستگاه کوچک مکانیکی یا الکتریکی با عملکرد هوشمند است که در آسان تر و سریع ترشدن کارهای روزمره ما نقش مهمی دارد. عموما نوع اتصال گجت ها از نوع بی سیم است و از طریق پروتکل های مختلف مانند: بلوتوث، وای فای، تکنولوژی جدید زیک بی وغیره به دستگاه‌های دیگر متصل می شود.

اغلب گجت های هوشمند را می توان در لوازم خانگی، لوازم اتومبیل، دستگاه های الکترونیکی و حتی لوازم جانبی گوشی موبایل نیزمی توان به وضوح مشاهده کرد.

با این حال گجت های هوشمند کاربردهای متفاوتی در لوازم و صنایع مختلف دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

انواع گجت هوشمند

گجت های هوشمند خانگی

معمولا به صورت خودکار و بدون دخالت انسان کارایی دارند. برای نمونه ماشین لباسشویی زمانی گجت هوشمند خانگی محسوب میشد که فرآیند شستن لباس ها کثیف را خودکار انجام می داد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، گجت های خانگی جدیدی تولید می شوند که با اتصال به اینترنت، داشتن سنسورهای هوشمند و کنترل از راه دور کار می کنند.

  • سطل زباله هوشمند

یک نمونه از گجت های هوشمند جالب است .این نمونه از سطل ها با وجود سنسورهای هوشمند خود ازهرگونه تماس فیزیکی ما به سطل جلوگیری می کند. مزیت این گجت را می توان به نظافت بیشترو عدم تماس بدن ما را از هرگونه آلودگی ممکن است.

  • دوربین مداربسته هوشمند

یک وسیله هوشمند دیگر دوربین تحت شبکه است که با قابلیت ضبط حوادث می تواند یک نظاره گر کاربردی برای منزل و محل کار ما باشد. اتصال به اینترنت از طریق وای فای، سرعت و قدرت پردازش بالا از مزیت های این دوربین های تحت شبکه بشمارمی آید. بستگی به شرکت سازنده، دوربین هوشمند می تواند ویژگی هایی مانند دید در شب، چرخش کامل و ضد آب و... نیز داشته باشد.

  • جغد هوشمند

جغد هوشمند نیز به نوعی دوربین تحت شبکه به حساب می آید. سیستم هوشمند جغد بگونه ایست که با کمک سنسورهای حرکتی ودو صفحه نمایش ال سی دی درون چشم های خود، تمام رفت و آمد های افراد را تحت نظر می گیرد. از طریق اپلیکیشن مخصوص، می توانیم عملکرد و خصوصیات این جغد نگهبان از جمله رنگ چشم و غیره را تغییر دهیم. علاوه این دوربین قادر به ثبت عکس باکیفیت 1080 پیکسل و زاویه دید 127 درجه است.

گجت های هوشمند گوشی موبایل

مقایسه با گوشی های معمولی از نظرعملکرد پیشرفته ترهستند. همچنین قابلیت نصب برنامه های کاربردی اضافه را نیز به ما می دهند.

  • انگشتر هوشمند

این گجت هوشمند جدید با بهرگیری از فناوری القای استخوان و دستیار صوتی کار می کند. هدف از تولید این محصول دسترسی آسان تر به دستیارصوتی برای کاربران است. از طریق اپیلکیشن مخصوص به گوشی های موبایل متصل می شود و قابلیت انجام کارهایی مثل: فرستادن پیام، پاسخ به تماس و غیره را به ما می دهد. برای شنیدن صدای دستیار و صحبت با آن، کافی است که انگشترهوشمند را به گوش خود بچسپانیم تا از طریق ارتعاش استخوان های گوش صدا را دریافت کنیم.

  • کابل مغناطیسی

تفاوت کابل مغناطیسی با کابل معمولی در نحوه اتصال آن به پورت شارژر گوشی است. در شارژر مغناطیسی قسمت کانتوریا درگاه پورت شارژر نیاز به جدا شدن ندارد و از طریق سیم شارژر مگنتی سریع متصل می شود. این کابل مغناطیسی یکی از بزرگترین مشکلات شارژر گوشی ها مثل خرابی سوکت های شارژر و خرابی باتری ها راحل می کند. همچنین سهولت و کاربرد کابل مغناطیسی نسبت به کابل معمولی بیشتراست.

 گجت های هوشمند اتومبیل

نیز می توانند به نوعی گجت هوشمند باشند که استفاده های فراوانی در انواع خودروها دارند.

  • تصفیه کننده هوا هوشمند خودرو

این گجت مدرن با داشتن فیلترهای مخصوص و پمپ هوای درون خود، بوهای بد و99 درصد از باکتری های مضر را از محیط داخلی خودرو حذف می کند. جدای تمیز نگهداشتن هوا، مقدار رطوبت داخلی خودرو را نیز تنظیم می کند که در انواع محیط ها می تواند بهترین کارایی را داشته باشد.

  • قهوه ساز اتومبیل

برای استفاده در انواع اتومبیل ها و متناسب با جا لیوانی آن ها طراحی شده است. با اتصال به فندکی خودرو، المنت های دستگاه داغ و شروع به جوشیدن آب می کند.  بستگی به شرکت سازنده و هوشمند بودن قهوه ساز ماشین می تواند آب را در دماهای مختلف گرم نگه دارد. در مدل های کاملا هوشمند می توان دما را توسط گوشی های هوشمند کنترل کرد

  • پمپ باد هوشمند خودرو

پمپ باد اتومبیل به دلیل وجود سیلندر کوچک و بوردهای چاپی، در اندازه های کوچک طراحی می شوند. دلیل اصلی آن نیز قابل حمل بودن و گستردگی استفاده آن ها در انواع خودرو، دوچرخه، توپ و غیره است. بدلیل هوشمند بودن کمپرسور بادهای جدید، مقدار فشار فشار هوای مورد نیاز برای دستگاه های مختلف بر اساس استاندارد مخصوص خود درون دستگاه ذخیره می کند. این یعنی پمپ هوا بدلیل هوشمند بودن از هرگونه فشار هوای بیش از حد و آسیب های احتمالی به وسیله ما جلوگیری می کند.

خرید بهترین گجت های هوشمند از ویوک

ویوک کلکسیونی است از بهترین گجت های موجود در ایران. با خرید گجت های هوشمند از ویوک  زندگی خود را هوشمندتر سازید.